10/06/2008

Październikowe koncerty

Zapowiedzi część pierwsza:

9ego Atomic http://www.myspace.com/atomicjazz (nie lubię majspejsów, ale to jedyna strona, jaką mają) w Estradzie Poznańskiej. Ci którzy śledzą projekty Kena Vandermarka, rozpoznają w składzie kwintetu członków tria Free Fall (Håvard Wiik na fortepianie i Ingebrigt Håker Flaten na kontrabasie), a także częstego współpracownika - perkusistę Paala Nilssena-Love. Tego ostatniego zawsze dobrze posłuchać na żywo, choć może w tej formacji nie będzie mógł aż tak sobie poszaleć. Składu dopełniają trębacz Magnus Broo i Fredrik Ljungkvist obsługujący saksofony i klarnety.
Znam ich jedną płytę i muzyka, którą grają na niej jest przyjemna, energetyczna, może czasem zbyt wprost, ale mają talent do porywających motywów.

10ego trio The Light (Wacław Zimpel, Wojciech Traczyk, Robert Rasz) gra z Aramem Sheltonem (saksofon, klarnet). Tego ostatniego pana nie znam, trio słyszałem i wnioskuję, że może to być "dobrze mi wchodzi jazz".

12ego dwie rzeczy - o 18:00 w Głośnej Samotności kolejna edycja Tour de KolaŻŻŻ, zagra Karolina Ossowska (na skrzypcach) Patryk Lichota (na basie i laptopie) i ja, pewnie do filmów Patricka Bokanowskiego i Guy'a Maddina, przedtem krótkie metraże Vuka Jevremovica z dołożoną muzyką Marty Zapparoli jako nowym soundtrackiem. Wstęp wolny.

Potem w Dragonie Mikołaj Trzaska, Michael Zerang i Clayton Thomas. Wolałbym posłuchać Claytona w bardziej abstrakcyjnym wydaniu, ale jest on tak wszechstronnym improwizatorem, że nawet free-jazz z jego udziałem będzie ciekawy. Bezpłatne wejściówki do odbioru w barze.

O festiwalowej klęsce urodzaju innym razem.

Brak komentarzy: