4/17/2009

W najbliższym czasie

Kilka zapowiedzi koncertowych:

18ego (jutro) na Rozbracie dwa zespoły punkowe/gitarowe/hałaśliwe z saksofonami: Mnoda i Rotten Tatansquaw. Start teoretycznie 20:05, wstęp coś około 8zł.

19ego (niedziela) w Dragonie Jeff Gburek na gitarach. Pierwszy set inspirowany flamenco i muzyką arabską, drugi w technice slide guitar z dodatkami z laptopa. O 20:00, wstęp wolny.

22ego w Auli Novej Akademii Muzycznej an_Arche NewMusicEnsemble gra kompozycje, które zwyciężyły w 50. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda. Start o 19:00, wstęp wolny, dresscode: frak i muszka.

26ego dużo się dzieje: w Auli Novej Poznańskie Trio Fortepianowe będzie wykonywać utwory m.in Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, Artura Kroschela, Jerzego Stalmierskiego. Też 19:00, też wolny.
A potem do wyboru: Horny Trees w Dragonie (za darmo) albo Ludzie Pod Minogą (nie za darmo).

27ego na Akademii kolejna Muzyka z prądem, ale o niej więcej innym razem, kiedy będzie już ustalony program wieczoru.

No tak, a dziś oczywiście Madeinpoznan Noc. A propos tego fragment artykułu dot. Novej Elektroniki w Starej Rzeźni, z Wyborczej jakiś czas temu: "Używają urządzeń o dziwnie brzmiących nazwach: looper, kaos, pad, ale także skrzypiec i pianina.", autorstwa Sylwii Wilczak. Niezły chaos...wyobrażacie sobie, że ktoś pisze coś takiego: "...o dziwnie brzmiących nazwach: forte, pian, trąbka..." albo, nie wiem: "...viola, da gamba..." albo "...cytra, akordowa...". Hmmm, a może to korekta była taka sprytna.

Brak komentarzy: