8/13/2008

Zapraszam na koncert

16 sierpnia, godzina 20:00 (około), Mały Dom Kultury w Dragonie.

Kolejne natarcie muzyki improwizowanej na MDK, tym razem zagrają:

Jeff Gburek
kakofoNIKT
Urinatorium i Piotr Tkacz

Jeff Gburek to amerykański gitarzysta, jak się okazuje o polskich korzeniach. Po pobycie na festiwalu Experyment w Zbąszyniu, postanowił przeprowadzić się do Polski, konkretnie do Poznania.
Ten koncert będzie więc swego rodzaju przywitaniem z tym miastem.

Gburek jest z tych, których nie zadowala "normalne" granie na gitarze, używa jej raczej jako generatora dźwięku, kładzie płasko na stole, stosuje różne przedmioty do preparacji, przetworniki elektroniczne i laptopa do przekształcania brzmień.

Jest nie tylko improwizatorem, ale też twórcą kompozycji, w których wykorzystuje nagrania terenowe, dźwięki konkretne, głos. Przykładem z tego obszaru działalności może być album wydany w netlabelu Con-v.

Nie wiem jeszcze, co chłopaki z kakofoNIKTu wymyślą, są różne plany na zaanektowanie przestrzeni, sam jestem ciekaw... Natomiast pewne (na pewno pewne?) jest to, że zagrają w składzie trzyosobowym: Hubert Wińczyk, Michał Joniec, Patryk Lichota.Wraz z Hubertem przedstawimy projekt Revue svazu českých architektů, gdzie plany architektoniczne zostaną potraktowane jak partytury graficzne. Precyzyjna grafika będzie inspiracją dla improwizowanych modułowych konstrukcji dźwiękowych budowanych przez generator akustyczny i preparowany gramofon.

A potem różne niespodziewane spotkania w mieszanych składach. Gburek sam to proponował, po tym jak słyszał koncert kakofoNIKTU w Zbąszyniu, jest bardzo chętny na improwizowanie z członkami zespołu.

(najlepsze na koniec - wstęp wolny)

4 komentarze:

z3ppelin pisze...

Teraz juz zawsze bedziesz informowal o nadchodzacych koncertach? Chyba przestane events w last.fm przegladac. Jak sie wszystko pomyslnie potoczy to bede siedzial na widowni.

piotr tkacz pisze...

pewnie tak, choć nie chciałbym robić z bloga tablicy ogłoszeń, na pewno o tych, w których biorę udział :) i które współorganizuję.
na last.fm też będę dodawał, a w ogóle to polecam http://emd.pl/wiki/Koncerty

w najbliższym czasie niewiele się jeszcze dzieje, chyba jedynie Cutler i Reportaż.

piotr tkacz pisze...

jeszcze coś,

http://www. myspace.com/aenigmaplasme
tutaj można znaleźć m.in. utwór 'poznac grinnd', który ma być włączony do sobotniego występu, Jeff zapowiada, że w ten czy inny sposób zostanie zniszczony. no no :)

z3ppelin pisze...

Jak sie mozna bylo spodziewac nic sie nie potoczylo.
Licze ze niedlugo opiszesz wrazenia.