1/23/2010

czytanki, słuchanki

To już trochę old news, ale wyszedł drugi numer M|I , łatwiej dostępny niż poprzedni bo w Empikach. Pod linkiem o zawartości, moje rzeczy: wywiad z Tetuzim Akiyamą oraz cztery recenzje, które uważni czytelnicy tego bloga już znają.

Też już jakiś czas temu kolejny Fragile, z tematem przewodnim "okrucieństwo". Początek mojego tekstu o Mattinie do przeczytania na stronie (a w dalszej części pojawiają się fragmenty z tej relacji).

Ukazała się składanka Wieża ciśnień z nagraniami artystów, którzy wystąpili w tej galerii (mi najbardziej podobał się utwór Bartka Kujawskiego). Płyta wydana przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, którego strona (jak i reszta internetu) milczy na ten temat.
Tak miło zaskoczyło mnie pomysłowe rozplanowanie mojego tekściku, że aż pokażę je tutaj.Ktoś ma chęć na poczytanie czegoś większego (i bez mojego wkładu)? Proszę bardzo - Sound Scripts. Volume 2 pokłosie Totally Huge New Music Festival Conference. Wśród znajomych nazwisk Ross Bolleter, Christoph Herndler (przetłumaczona na angielski partytura do Im Schnitt, der Punkt, które ja usłyszałem na Ad Libitum), teksty o Badalamentim, Michelu van der Aa oraz The Sylvie and Babs Hi-Fi Companion Nurse With Wound. Z nowych postaci, ujawnił się Philip Brophy, który współpracował z Dave'm Brownem (tym z Pateras/Baxter/Brown). Pdf do ściągnięcia tutaj.

A do słuchania? Nowy Sweat.X - ostatnie wydawnictwo zeszłego roku (wypuszczony 31 grudnia) jest pierwszym w tym, które mnie znacząco kopnęło. No dobra, drugim, bo najpierw było to - *rąbanka* Choi Joonyonga i Park Seungjuna.Ale na potrzeby wpisu będę się trzymał Sweat.X, bo chciałbym też w nim zawrzeć choć trochę radości wynikającej z faktu, że jadę na club transmediale. W zeszłym roku byli dla mnie jednym z odkryć tego festiwalu. Teraz spodziewam się również kilku oraz spełnienia paru marzeń. Np. Schlachthofbronx, którzy, o jak to się dobrze składa, znów nagrali coś z wokalistą Sweat.X - wersja z komponentem wizualnym.

2 komentarze:

Tikul pisze...

'fuck sweatX ??*'
http://www.dieantwoord.com/
witaj piotrze. jesli nie znasz [lecz na pewno znasz ] to na pewno pokochasz*
pozdrowienia z newcastle od tikula::
[ http://dm.ncl.ac.uk/tikul/ ]*

Tikul pisze...

milo tu*